පොලොන්නරුව රෝහලේ හමුදා වාට්ටුව විවෘත කිරීම – 1986

පොලොන්නරුව රෝහලේ හමුදා වාට්ටුව විවෘත කිරීම – 1986

පොළොන්නරුව මූලික රෝහල වෙත ගෙන අනතුරු ලැබූ රෝගීන් කළමනාකරණය නිසි පරිදි සිදු වෙමින් පැවතුනි. හමුදා වාට්ටුවක් පිහිටුවීමේ අදහස මම ශ්‍රී ලංකා යුධ හමුදාපතිවරයා වෙතට ඉදිරිපත් කළා. එතුමා එය පිළිගත් අතර ප්‍රධාන රෝහලට යාබදව විශේෂ වාට්ටුවක් ඉදි කරන ලදී. මෙය 1986 නොවැම්බර් මාසයේදී විවෘත කරන ලදී. ගැටුමේදී තුවාල ලැබූ යුධ සෙබළුන් සඳහා ඇඳන් දෙකක් සහිත දැඩි සත්කාර ඒකකයක් ද ස්ථාපිත කෙරිණි.

යුද්ධය උත්සන්න වීමත් සමඟ ගැටුම් හේතුවෙන් තුවාල ලැබූ යුධ සෙබළුන්  වැඩි වැඩියෙන් රෝහල් ගත කෙරිණි. ටී 56 මැෂින් තුවක්කුව, පුද්ගල නාශක බෝම්බ, බිම් බෝම්බ, ක්ලේමෝ බෝම්බ සහ බෝම්බ පිපිරීම් සහ වෙනත් ගෙදර හැදූ ත්‍රස්තවාදී ආයුධ වැනි අධිවේගී ආයුධ වලින් සිදු වූ තුවාල ඒවාට ඇතුළත් ය.

You can also check on my other SINHALA BLOG stories on this link below:

‘SINHALA BLOG

You also might be interested in watching some of our other photo gallery links are given here : ‘WAR FRONT – 1’‘WAR FRONT – 2’ / ‘PHOTO GALLERY – PICTORIAL JOURNEY OF SURGERY’ / ‘MY LIFE’ / ‘SPORTS’

Our Video gallery link: ‘Video Gallery’

One thought on “පොලොන්නරුව රෝහලේ හමුදා වාට්ටුව විවෘත කිරීම – 1986

Leave a Reply